Chelsea, 26 lojtarë të huazuar

02.09.2014 (komentet: 0)

Numri i lojtarëve të Chelseat të cilët luajnë si të huazuar nëpër klube tjera ka arritur 26.

Gjatë disa viteve të fundit, Blutë kamë mbledhur më shumë se 100 milionë funte (125 milionë euro) nga lojtarët të cilët janë të huazuar .

Shumica e tyre janë lojtarë që kanë ardhur si tinejxherë te klubi anglez, por nuk kanë pasur mundësi ta veshin fanellën Blu në Ligën Premier.

Të fundit që u larguan nga skuadra e Jose Mourinhos ishin Fernando Torres dhe Marko van Ginkel, të cilët që të dy shkuan te Milani.

Ja lista e plotë e lojtarëve të Chelseat dhe klubet ku ata janë huazuar:

 

Bertrand Traore (Vitesse Arnhem)

Christian Atsu (Everton)

Cristian Cuevas (Universidad de Chile)

Fernando Torres (AC Milan)

Gael Kakuta (Rayo Vallecano)

Islam Feruz (OFI Crete)

Jamal Blackman (Middlesbrough)

Joao Rodriguez (Bastia)

John Swift (Rotherham)

Josh McEachran (Vitesse Arnhem)

Kenneth Omeruo (Middlesbrough)

Lucas Piazon (Frankfurt)

Mario Pasalic (Elche)

Marko Marin (Fiorentina)

Marko van Ginkel (AC Milan)

Matej Delac (Arles-Avignon)

Nathaniel Chalobah (Burnley)

Oriol Romeu (Stuttgart)

Patrick Bamford (Middlesbrough)

Ryan Bertrand (Southampton)

Stipe Perica (NAC)

Tomas Kalas (Cologne)

Thorgan Hazard (Borussia M'gladbach)

Ulises Davila (Tenerife)

Victor Moses (Stoke City)

Wallace (Vitesse Arnhem)

 

Kthehu mbrapa

Shto koment