Buffon rrah Balotellin në dhomat e zhveshjes

02.07.2012 (komentet: 0)

Kiev, 2 qershor - E pabesueshme çfarë ka ndodhur në dhomat e zhveshjes pas suksesit të Spanjës në ndeshjen e djeshme kundër Italisë.

 Mediat Italiane bëjnë me dije se kapiteni i kombëtares italiane Gianluigi Buffon i ka shkarkuar të gjithë nervat dhe presionet e ndeshjes kundër Mario Balotelli. Ndërmjet tyre fillimisht janë shkëmbyer batuta fyese, dhe më pas kanë filluar të shtyhen dhe të përleshen fizikisht. Mario Balotelli është derguar urgjentisht në spitalin e Kievit për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Ndezja e gjakrave ka filluar pasi Balotelli ka folur me ironi “ Juventusi ishte që na fundosi”.  Kjo frazë e ka irrituar shumë Buffonin, i cili në nerva e sipër ka sulmuar fizikisht Marion. Çdo gjë është sqaruar më pas por, gjithsesi mbetet një fakt i shëmtuar për më tepër pas humbjes 4:0 kundër Spanjës, një finale e turpshme për Italinë në garat e Kampionati Evropian. 

 

Kthehu mbrapa

Shto koment