Bayern super-ofertë për Shaqirin

30.01.2012 (komentet: 0)

Gjiganti gjerman, Bayern Munchen po e përgatitë një super-ofertë për yllin kosovar të Baselit, Xherdan Shaqirin.Sipas mediave gjermane, Shaqiri nuk do të mund t'i thotë jo ofertës së bavarezëve.

E përdtitshmja "Bilt" shkruan se Bayern ka nisur bisedimet me Baselin për ta transferuar në afatin kalimtar të verës yllin kosovar.

Thuhet se Bayern do të ofrojë 15 milionë euro për t;ua marrë zviceranëve djaloshin 20 vjecar. 

Për shërbimet e Shaiqirit kanë shprehur interesim edhe Porto, Galatasaray dhe Zennit

Kthehu mbrapa

Shto koment