Bayern Munich mposht Wolfsburgun

25.09.2012 (komentet: 0)

Bayerni i Munichut vazhdon serinë e lojës së bukur dhe fitoreve duke viktimizuar këtë herë Wolfsburgun në takimin e zhvilluar të martën mbrëma në Allianz Arena.

25.09.2012 22:44Goli i parë për Bayern erdhi nga Schweinsteiger në minutën e 24-të ndërsa dy golat e tjerë erdhën nga Mandzukiç.

Në minutën e 57-të, Mandzukiç shënoi pas asistimit të Shaqirit ndërsa goli i tretë për Bayernin (65') u shënua me kokë nga po i njëjti futbollist.

Pas xhiros së pestë në Bundesligë, Bayerni kryeson tabelën me pikët maksimale per 15 pikësh. 

Ja rezultatet e të gjitha takimeve të sotme në Bundesligë:

Bayern Munich 3 - 0 Wolfsburg
Eintracht Frankfurt 3 - 3 Borussia Dortmund
Greuther Furth 0 - 2 Fortuna Dusseldorf
Schalke 3 - 0 Mainz

Kthehu mbrapa

Shto koment