Lojtarja më e bukur e pokerit

30.03.2014 (komentet: 0)

Tajana Pasalic është 29-vjeçarja nga Bosanske Gradiska. Në botën e pokerit ajo njihet si lojtarja më e mire.

Dy muaj pas lindjes, me prindërit shpërngulet në Zagreb, prej nga largohen për në Danimarkë. Këtu ajo nis të luaj në mënyrë aktive poker.

Pas Danimarkës ka jetuar në Maltë dhe Skoci. Sot është banore e Londrës, ku punon udhëheq një emision për lojën e pokerit në televizionin Sky. 

/kokaj.net/

Kthehu mbrapa

Shto koment