Juria me këmbë mbi karrige, po këndon shqiptarja në The Voice Kids of Germany (Video)

21.03.2015 (komentet: 0)

Juria me këmbë mbi karrige, po këndon shqiptarja në The Voice Kids of Germany (Video)

Të rinjtë po tregojnë çdo ditë e më shumë sukses në muzikën botërore e kjo falë e talent show ku po shërben si trampolinë për depërtim.

 

Në formulën e “The Voice Kids” të Gjermanisë ka konkuruar një shqiptare me këngën “Airplanes” e cila ka mahnitur jurinë e në të ndodhet hiq më pak se fituesja e Eurovisionit Lena e cila me këngën Satellite u bë fenomen botëror e ndërsa klasifikohet si e më e klikuara në festivalit europian.

Gjatë interpretimit të Alberinës Lena dhe Mark u ngritën në këmbë dhe shtypën butonet për ta rrëmbyer në ekip shqiptaren./Prive.al/

 

Kthehu mbrapa

Shto koment