Intervistë me ‘Arifhikmetin’, aktorin që pushtoi zemrat e gjithë shqiptarëve

22.04.2014 (komentet: 1)

Ai ka bërë bujë të madhe në skenën e aktrimit. Xhevdet Jashari, djali nga Maqedonia, i njohur ndryshe për rolin e tij ‘Arifhikmeti’ në serialin ‘O sa mirë’, një aktor shumë i suksesshëm, ka treguar për Kosovapress se çka do të thotë të jesh aktor. Si është të bashkëpunosh me aktor nga treva të ndryshme e mbi të gjitha çfarë rëndësie ka roli ‘Arifhikmeti’ për të.

Jeni jashtëzakonisht i popullarizuar me rolin e Arifhikmetit në serialin "O sa mirë”, çfarë domethënie ka ky rol për ju?

/Kokaj.net/

Kthehu mbrapa

Shto koment

Koment nga resa | 26.06.2014

faqe e bukur i tregon disa gjera qe si dijme dhe disa aktore e kengtare qe i adhurojm