Busta Rhymes, koncert tjetër në Kosovë?

23.03.2012 (komentet: 0)

Njeriu i cili realizoi koncertin më të mirë në karrierën e tij në Kosovë një vit më parë, Busta Rhymes, është duke kërkuar që në turneun europian të përfshihet dhe një datë për Prishtinën.

Nexhat Morina, promoteri i njohur shqiptar ka deklaruar për Telegrafin se ka biseduar personalisht me menaxhmentin e Busta Rhymes dhe me vet reperin, i cili thotë se ka ende ‘trauma’ nga Kosova.

“Busta është duke kërkuar një koncert tjetër në Kosovë. Turneu i tij evropian mbahet gjatë verës dhe jam në bisedime me kompaninë Next Level që Busta të konfirmohet sa më shpejtë për një datë në një koncert i cili do të mbahej në ambient të hapur dhe me dhjetëra mijëra fansa”, theksoi Morina.

Busta Rhymes njihet për hitet e tij “Arab Money” dhe “Look At Me Now”, ndërsa prillin e vitit të kaluar shfaqi performancën më të mirë deri tani në koncertet e organizuara nga artistët ndërkombëtarë në Kosovë. 

Kthehu mbrapa

Shto koment