Aksident fatal në liqen, plagoset Big Mama, vdes miku i saj

13.07.2012 (komentet: 0)

Këngëtarja Big Mama ka pësuar një aksident të rëndë me skuterë (motor uji), duke u plagosur rëndë, ndërsa miku i saj Lirim Jusufi ka ndërruar jetë. Mediat maqedonase janë ndarë lidhur me të ndjerin. Disa thonë se Lirim Jusufi ishte i dashuri i Big Mama (Besiana Kasami) , kurse të tjera thonë se ai ishte një mik i saj i ngushtë.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur të enjten në mbrëmje në Liqenin e Ohrit, një kilometër larg Strugës. Zëdhënësi i Policisë së Ohrit, Stefan Dimovski deklaroi se jetën e ka humbur një 27 vjeçar nga Debreshti i Tetovës, i cili ishte me punë të përkohshme në Danimarkë.

Ai së bashku me këngëtaren Big Mama po drejtonin motorin e ujit në Liqenin e Ohrit në orët e mbrëmjes, dhe në një moment kanë humbur drejtimin dhe janë përplasur në ujë, me ç'rast motori me shpejtësi të lartë ka goditur në kokë shoqëruesin e Big Mamës, Lirim Jusufi, 27 vjecar, i cili nga goditja e rëndë është fundosur disa metra në thellësi të Liqenit.

Një grup tjetër ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe kanë nxjerrë viktimën me plagë të rënda, i cili është dërguar menjëherë në Spitalin e Strugës, mirëpo edhe përkundër ndërhyrjes mjekësore ai ka ndërruar jetë në orën 20.00. Këngëtarja Big Mama ka pësuar tronditje të thellë dhe se është në gjendje të rëndë shpirtërore, duke pasur edhe lëndime trupore.

Aksidenti ka ndodhur sot kur ka hyrë në fuqi ndalesa për vozitjen e motorëve në ujë nëpër liqene nga ora 11 deri në ora 18 dhe e njejta ndalesë do të vlejë deri më 31 gusht.

Në Liqenin e Strugës nga fillimi i sezonit kanë ndodhur tre fatkeqësi të tilla, me persona të plagosur.

Kthehu mbrapa

Shto koment