Vuçiq “selam” Thaçit dhe Mustafës

08.12.2014 (komentet: 0)

Vuçiq “selam” Thaçit dhe Mustafës

Deputetët serbë në Kuvendin e Kosovës nuk janë ndier mirë pasi kanë marrë vesh që ata do të kenë vetëm dy ministri.


Burime të “Zërit” mësojnë se kryetari i Listës Serbe, Aleksandër Jabllanoviç ka qenë i tensionuar gjatë takimit që zhvilloi para pak çastesh në ambientin e Kuvendit të Kosovoës.

Ai ka kërkuar nga deputetët serb të mos marrin pjesë në seancë dhe assesi të votojnë për qeverinë e re.

Sipas këtyre burimeve, edhe Qeveria serbe e udhëhequr nga Aleksandër Vuçiq ka kërkuar nga “Srbska” të mos i binden urdhrave të Thaçit e Mustafës pa iu përmbushur kërkesat totale. /Zëri/

Kthehu mbrapa

Shto koment