Tërmet në Mal të Zi

13.11.2012 (komentet: 0)

Një tërmet me magnitudë 4.5 gradë të shkallës të Rihterit tronditi Malin e Zi 20 minuta pas mesnate. Epiqendra ishte 3 km në jugperëndim të Danilovgrad, thuhet nng Observatori Sizmologjik i Malit të Zi.

 

 Zemljotres probudio Crnu Goru

Epiqendra e këtij tërmeti ishte në një thellësi prej 17 km.

 

"Duke u bazuar në modelin numeric të ndryshimit të  intensitet me distancën në këtë rajon, dhe magnitudën e këtij tërmeti dhe thellësisë së hipoqendrës, ky tërmet mund të shkaktojë dëme të konsiderushme në epiqendër", njoftoi Instituti Sizmologjik.

/kokajnet/

Kthehu mbrapa

Shto koment