TËRMET NË ADRIATIK, PREK GJYSMËN E SHQIPËRISË

29.12.2014 (komentet: 0)

 

Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë ka ndodhur pak më herët në detin a Adriatikut, por i cili ka bërë që të ndihet gati në gjysmën e Shqipërisë.

 

Instituti i Gjeoshkencave në Tiranë, ka thënë se lëkundja sizmike ishte e fuqisë 4.7 ballë dhe u regjistrua në koordinatat 41.66 në veri dhe 19.26 në lindje me thellësi dhjetë kilometra në detin Adriatik.

Ky tërmet u ndje sidomos në Tiranë, Durrës, Kavajë, Lezhë, Shëngjin dhe zonat e tjera përreth tyre. 

Kthehu mbrapa

Shto koment