Të martën, raporti i KE-së për Kosovën dhe Serbinë

15.04.2013 (komentet: 0)

Të martën pritet të miratohet raporti i Komisionit Evropian për Kosovën dhe Serbinë, ndërsa shefja për Politikë të Jashtme e BE-së, Catherine Ashton të hënën, më 22 prill, raporton para ministrave të Jashtëm të BE-së për dialogun Kosovë–Serbi.

Bashkimi Evropian vazhdon të jetë në pritje që Serbia të ndryshojë mendjen dhe të pranojë propozimin e marrëveshjes që ka dalë si rezultat i tetë rundeve të dialogut mes kryeministrave Thaçi dhe Dacic, transmeton KP. 

Kthehu mbrapa

Shto koment