Shikojeni: Sulmuesi tenton ta vrasë liderin e turqve bullgarë në konferencë (video)

19.01.2013 (komentet: 0)

Një burrë i panjohur ia ka drejtuar sot revolen liderët të turqve të Bullgarisë, Agmet Dogan derisa ai iu drejtohej pjesëmarrësve në një konferencë partiake në Sofje.

16:1019 Janar 2013

 

Sulmuesi u ngrit nga publiku dhe u drejtua kah Dogani me armë në dorë në momentin kur lideri i Lëvizjes për të drejta dhe liri kritikonte politike e BE-së dhe qeverisë bullgare.

Burri nuk arriti të shtinte nga revolja, sepse Dogani arriti t’ia largoj revolen nga dora, kurse më pas në podium arritën delegatët e konferencës dhe e rrëzuan sulmuesin në dysheme, raportojnë mediat bullgare.

Më pas delegatët e kanë rrahur sulmuesin.

Është konfirmuar se sulmuesi kishte ftesë për këtë konferencë, por ende nuk është e qartë se a ishte delegat dhe si arriti ta fuste revolen në sallë.

Shikojeni tentim vrasjen e liderit të turqve bullgarë. (ORAinfo)

video

Kthehu mbrapa

Shto koment