Serbia bursë për Asmiren

14.02.2012 (komentet: 3)

Serbia i ndhmon vajzës së shpëtuara nga orteku

Me urdhër të Presidentit të Serbisë Boris Tadiq, Zyrja  Kombëtare  të Serbisë të ndihmojë vajzës  Asmira Rekës.

 

 

 

Zyra Kombëtare do të japë bursë për Asmiren deri sat ë arrijë  moshën  18 vjeqare , u tha  mbrëmë për Tanjugut në kabinetin e Tadiqit.

Kthehu mbrapa

Shto koment

Koment nga Lumi | 14.02.2012

Tadiq, femijet e vellaut tim jane jetim qe nga mosha edhe me te vogel se Amsera si pasoje e krimeve te Policise dhe paramilitareve te Serb qe ti edhe sot e kesaj dite i mbrone. Shtepia e tyre ka qene e vjedhur e me pas e djegur dhe e shkaterruar. Cfare mendon per kompensimin e ketyre demeve, nuk po flas per ndihmen tende, ndihme as qe kerkoj dhe pranoj nga ju, por flas per borgjin qe ua ke ketyre dhe shume femijve dhe familjeve tjera ne Kosove?! Kriminel i krimineleve.

Koment nga Banor i Dragashit | 14.02.2012

Un s'po mund ta kuptoj nje gje...? E gjith kosova tronditet per humbjen e 9 personave qe kurr nuk e kan njoft shtetin e kosoves si republika e kosoves por si vend dhe krahin e serbia.! Asht fakt qe Amsera Reka asht per tu dhimbur se asht fmi dhe nuk din asgje...Por mua si individ nuk me dhimbsen aspak humbja nga jeta e atyre personave qe kurr nuk e kan pranuar realitetin ne kosov dhe kur asht ber regjistrimi i popullsis keta jan regjistruar si serb te tokes serbe ne kosov se ne jemi banor te serbis e jo te kosoves se kosova asht ton e serbis...Andaj edhe tadiqi futet perseri ne ket loj politike se 12 vite boris tadiqi ka kontribuar ne ato fshatra qe jan goran ne dragash.Un jam banor i dragashit dhe i njof mir fshatrat goran-terbesh-serb.

Koment nga Fatlumi | 14.02.2012

Prej kur u banet ju kaq shpirt mir?!..pas 3 luftrave pas 30-40mij vrasjeve,masakrimeve,dhunimeve dhe miliona shtepi te djegura,e tani doni te financoni ket voglushe....Kriminel jeni dhe krminel do te mbeteni gjithmon.