Sërish tërmet ne Itali

29.05.2012 (komentet: 0)

Një tërmet me shkallë prej 5.8 të Rihterit ka goditur Italinë dhe qendra që ka goditur sërish është rajoni Emilia ku 10 ditë më parë humbën jetën 10 persona dhe pati disa dëme të tjera, raporton BBC.

 

Tërmeti i sotëm është ndier edhe në Milano dhe Bolonja ku mijëra punëtorë janë evakuuar nga zyrat e tyre. 

Strong quake rattles northern Italy

Strong quake rattles northern Italy

Kthehu mbrapa

Shto koment