Sanxhaklinjtë mbështesin Kombëtaren e Shqiptarëve

14.10.2014 (komentet: 0)

14(4)

Shqipëria do të jetë pa “tifozë” zyrtarisht, por ata nuk do të mungojnë pasi janë të disa sosh që tani me gjenden në Beograd


Banorët e Sanxhakut kanë postuar fotografi në rrjetet sociale ku mbajnë në duar flamurin kuqezi.
Fotografia është bërë në mbështetje të kombëtares shqiptare, e cila sonte përballet me Serbinë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2016.
Shqipëria do të jetë pa “tifozë” zyrtar në këtë ndeshje, por ata nuk do të mungojnë pasi janë të disa sosh që tani me gjenden në Beograd.
Sanxhaku është një territor etnik i vjetër i Shqipërisë me popullatë me prejardhje nga Kelmendi, Hoti, Kuçi, Shkreli, Shala e më tej.
Me qendër Tregun e Ri të sllavizuar me emrin “Novi Pazar”, është thuajse 9 mijë kilometra katrorë dhe i ndarë në zonat e Serbisë dhe të Malit të Zi.
Illyria

Kthehu mbrapa

Shto koment