Prekëse/Luftetari britanik i UÇK-së: Me varrosni në Kosovën time

15.02.2015 (komentet: 0)

 

Britaniku Jon Harrosin, i cili ka luftuar si vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare dhe i cili është dekoruar me urdhrin Adem Jashari, e ka postuar një status prekës në llogarinë e tij në Facebook.

Oficeri britanik i cili është i diagnostifikuar me kancer, dëshiron të varroset në Kosovë, raporton Indeksonline.

 

Ja postimi i tij orgjinal në Facebook: (Ai ka shkruar në shqip)

Unë e dua. Vendi juaj me gjithë zemrën time. Unë kurrë nuk kam dashur një popull aq më shumë që unë bëj për Kosovën
Ju të gjithë e më mori në në jetën tuaj dhe më ndihmoi.
Unë nuk mund të paguajë ju, vëllezërit e mi, dhe oficerët e vendosura mbi mua juaj për atë që keni bërë për mua

Por dashuria ime për Kosovën është absolut, i kanë asnjë dashuri për vendin tim, por Kosova është e vërtetë ime një dashuri kur unë jam aty unë ndihem aq i gjallë duke parë ndryshimin në vendin tuaj. Ne e bëmë që vëllezërit e mi në krahë, ne ndihmoi të ndryshojë jetën e të gjithëve në Kosovë

Kur unë të vdes unë dua të jetë varrosur në tokën time të dashurisë Kosovës kështu shpirti im është përgjithmonë i lirë në vendin tuaj. /Indeksonline/ 

 

Kthehu mbrapa

Shto koment