Policia hungareze arrestoi nji qytetar të Kosovës dhe dy serb

10.02.2012 (komentet: 0)

Policia kufitare në Hungari kanë arrestuar 16 shtetas të huaj, duke përfshirë nji Kosovar dy persona nga Serbia, të cilët kan kaluar ilegalisht kufirin shtetëror.

 

 

 

 

Siq njofton agjensioni  MTI , ndër të burgosurit është edhe  një person nga Kosova, i cili dje është kapur nga  kamera termike gjersa prenin  rrugën e tyre nëpër dëborë.

 Nga i njejti burim thuhet se, në orët e hershme në zonës kufitare, pranë autostradës 53, kapet një familje pesë-anëtarësh nga Afganistani. 

Kthehu mbrapa

Shto koment