Nuk mjafton i ftohti dhe shiu, por duhet edhe dajaku i policisë maqedonase (FOTO-VIDEO)

11.09.2015 (komentet: 0)

Situatë e rënduar në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë, ku refugjatë të shumtë kërkojnë të kalojnë për të shkuar më pas në Serbi dhe në vendet e Europës Perëndimore.


 

Situatë e rënduar në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë, ku refugjatë të shumtë kërkojnë të kalojnë për të shkuar më pas në Serbi dhe në vendet e Europës Perëndimore.


Kushtet në të cilat kanë qëndruar refugjatët kanë qënë shumë të vështira, për shkak të rreshjeve të dendura të shiut, por edhe të dhunës së përdorur nga autoritetet maqedonase, përcjell Portali Albeu.

Pamjet flasin vetë ndaj dhe nuk kanë nevojë për shumë komente. /albeu.com/ 

Kthehu mbrapa

Shto koment