Nikoliq viziton “shpejt e shpejt” Preshevën

07.12.2012 (komentet: 0)

Presidenti i Serbisë Tomisllav Nikoliq ka qëndruar sot në Preshevë ku ka vizituar një fabrikë.

artikuj

 

Nikoliq nuk ka takuar asnjë zyrtar të pushtetit lokal të Preshevës dhe asnjë përfaqësues të ndonjë partie politike.

Vizita e sotme e presidentit të Serbisë Tomislalv Nikoliq është njëra ndër të parat që i bëri komunës së Preshevës prej se është zgjedhur në postin e presidentit.

Sipas “Preshva Jonë” vizita e papritur e Nikoliqit nuk ka qenë e paralajmëruar dhe për këtë nuk ka ditur askush përveç policisë e cila në numër shumë të madh është kujdesur për sigurinë e tij.

Mediat në Serbi e kanë quajtur “frikë” mos paralajmërimin e kësaj vizite ose edhe se presidenti Nikoliq nuk ka shkuar në ndërtesën e Komunës për të mos qenë afër përmendorës së ushtarëve të UÇPMB-së, e cila është e vendosur në hyrje të komunës./Indeksnline/

Kthehu mbrapa

Shto koment