Mustafa e Vuçiq – bashkë kundër emigrimit

10.02.2015 (komentet: 0)

 

Në mesin e disa gjërave për të cilat Isa Mustafa e Aleksandar Vuçiq janë pajtuar në Bruksel është edhe tema e ikjeve nga Kosova.

 

Sipas komunikatës zyrtare të Mogherinit, kryeministrat Mustafa dhe Vuçiq janë pajtuar për të punuar së bashku për disa çështje rajonale, duke përfshirë ndaljen e imigrimit masiv nga Kosova, raporton KTV.

“I shpreha përkrahjen time të plotë të dy kryeministrave për më shumë progres në rrugët e tyre respektive kah BE-ja”, thuhet në komunikatë.

Kthehu mbrapa

Shto koment