MINISTRI I JASHTËM AUSTRIAK I SHOKUAR ME DHUNËN NË KOSOVË

18.11.2015 (komentet: 0)

Ministri i Punëve të Jashtme i Austrisë, përmes profilit të tij në Twitter ka reaguar pas shpërthimit të dhunës nëpër rrugën e Prishtinës dhe bllokadës institucionale.

Ai para pak minutash ka shkruar:

“I shqetësuar për situatën në Kosovë. Pengimi i dhunshëm i punës në Parlamentin e Kosovës është i papranueshëm”, ka shkruar Kurz. Ai ka bërë thirrje që të gjenden zgjedhje politike për tejkalimin mosmarrëveshjeve.

“Mosmarrëveshjet politike të zgjidhen politikisht, jo me gaz lotsjellës dhe gurë”, ka shkruar Kurz

Kthehu mbrapa

Shto koment