Mediat kroate tallën me lojtarët serbë

16.10.2014 (komentet: 0)

 

Mediat kroate tallën me lojtarët serbë

Gjatë gjithë ditës së sotme media dhe rrjetet sociale janë marrë me ngjarjen e zhvilluar mbrëmë në ndeshjen e në mes të kombëtares së Shqipërisë dhe atë të Serbisë.

Madje edhe mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar në detaje ngjarjet e dhunshme në Beograd. E flamuri kombëtarë i Shqipërisë, i cili valoi mbi stadiumin Partizani, në Beograd dhe reagimi i lojtarëve serbë për ta marr atë ka qenë subjekt i talljes.
“Shqiptarët janë njerëz të mençur që dinë të tranojnë edhe majmunët. Një flamur në një ditë dhe serbët kërcejnë duke menduar se ajo është banane”, është një koment i shkruar në portalin kroat “Jutarnji List”.

Kthehu mbrapa

Shto koment