Mali i Zi, nga rënia e autobusit 18 të vdekur (Video)

24.06.2013 (komentet: 0)

Të paktën 18 udhëtarë kanë vdekur, ndërsa mbi 30 të tjerë kanë marrë plagë të rënda kur një autobus me targa të huaja u rrokullis në greminë të thellë rreth 40 metra, në rrugën Podgoricë-Kollashin.

354512 crna-gora-16fonetfoto-fonettv-fonet f

video

video

Në fillim policia malazeze tha se bëhet fjalë për autobus ukrainas, por më vonë u konstatua se bëhet fjalë për autobus rumun, njoftoi kabineti i ministrit të Brendshëm të Malit të Zi.

Sipas të dhënave të policisë në autobus gjendeshin 46 udhëtarë, kryesisht persona të moshuar.

Mediat në Mal të Zi, bëjnë të ditur se sipas informacioneve jozyrtare, autobusi sapo ka dalë nga tuneli, e ka goditur rrethojën e urës në anën e majtë dhe ka rënë në humnerë, raporton Ina

Kthehu mbrapa

Shto koment