Kapen 908 kilogram drogë në Batrovci në kamionin Maqedoni - Zvicër

10.01.2013 (komentet: 0)

ë vendkalimin kufitar Batrovci sot janë kapur 908 kilogram drogë, një sasi kjo rekord. Drogën e ka zbuluar një doganier i ri i cili për shkak të peshës dhe mallit të deklaruar ka qenë i dyshimtë, ku ka kryer kontrollin e hapsirës.

Droga është gjetur në kamionin me targa të Maqedonisë, i cili ishte nisur nga Maqedonia drejt Zvicrës.

Kamioni ka qenë duke transportuar mjete të kuzhinës dhe elemente. Vozitësi është arrestuar.presheva.com

Kthehu mbrapa

Shto koment