Gana njeh pavarësinë e Kosovës

23.01.2012 (komentet: 0)

Republika e Ganës e ka njohur pavarësinë e Kosovës, ka njoftuar sot në një konferencë për emdia zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet P0acolli.

 

Pacolli tha se kjo njohje vie si rezultat i lobimit të tij të vazhdueshëm. Ai tha se destinacioni i tij i radhës është shtetet e Karikomit.

Pacolli ka thënë se 88 shtete e kanë njohur Kosovën e facto, ndërsa 86 de jure.

Republika e Ganës ka një ndikim të madh në Afriikë, dhe ka 25 milionë banorë

Kthehu mbrapa

Shto koment