FRANCA GODET FUQISHËM ISIS-IN NË SIRI

16.11.2015 (komentet: 0)

Ministria e Mbrojtjes franceze ka konfirmuar se Franca ka sulmuar një nga bazat më të mëdha të ISIS-it në Siri.

 

Sulmi është kryer na Raqqa, që është një nga bazat më të mëdha të ISIS-it në Siri dhe ai është kryer 48 orë pas masakrës së grupit terrorist në Paris.

Sipas informacioneve nga Ministria e Mbrojtjes franceze, që i transmetojnë mediat ndërkombëtare, me këtë rast është shkatërruar një kamp trajnimi i ISIS-it, raporton Indeksonline.

Kthehu mbrapa

Shto koment