Djeget flamuri serb - gjithnjë e më të shpeshta protestat kundër flamurit serb në Sanxhak

21.11.2012 (komentet: 0)

Pazari i Ri (Novi Pazar ) Në Novi Pazar, pran objektit të e Kryqit të Kuq përsona të panjohur gjat natës së kaluar kanhequrn flamurin serb dhe ia kanë vurë zjarrin, tha se policia sot Novi Pazar.

 

Persona të panjohur, të cilët janë në kërkim intensiv, flamurin serb ikishin  djegur, ndërsa flamuri i Kryqit të Kuq e kan marrë dhe e kan gjuajtur  në lëndinë ", dhe në këtë mënyrë siq thekson policia kan kryer vepër penale e dëmtimit  të reputacionit të shtetit  Serb."

"Policia po marrin të gjitha masat për të gjetur autorët," thuhet  në  deklaratën  e Departamentit të Policisë në Novi Pazar,  të cilit janë tëhulumtojnë rastin.

Për të gjithë është  informuar gjykatësi  hetues i gjykatës dhe prokurorë të Prokurorisë Themelore Publike në Novi Pazar, ka shtuar policia.

Në Novi Pazar kohëve të fundit  janë gjithnjë e më të shpeshta protestat  kundër flamurit serbshkruan agjensia shtetërore serbe Tanjug.

/kokaj.net/

Kthehu mbrapa

Shto koment