Bombë në sallën e konferencës në Beograd, derisa Dacic dhe Nikolic derisa flitnin për Kosovën?

09.01.2013 (komentet: 0)

Beograd, 9 janar (AIP) -Raportimi i një bombe në ndërtesën e qeverisë serbe në 11.30 ishte e rreme, ka njoftuar Tanjug, duke ju referuar burimeve të Ministrinë e Brendshme serbe, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” Ndëresa e qeverisë serbe ku mbahje konfrenca për “platofrën serbe” në Kuvendine Serbisë

ështëkontrolluar rrth e përqark nga një njësie speciale të policsë serbe, rpasortohet nga MUP i Beogradit, sipas sëcilës ajio ishte e rreme. Kjo është e dyta apo e treta herë që  konferencat dhe personalitete serbe ne Boegrad dhe për cudi sa here që flitet për Kosovën, kërcnohen me bombë përkundër asaj se MUP i paraqet ato të rreme.

Në atë kohë të rpaortve për bombë,  ishin në konferencë  të përbashkët të kreut të  qeverisë  serbe presidentit  Tomisllav Nikoliq dhe kryeministrin Ivica Daçiç rreth  platformës dhe projekt-rezolutës mbi Kosovën.

Kthehu mbrapa

Shto koment