Edogani dhe Izetbegoviqi bisedojnë nëpërmjet video linkut

09.08.2014 (komentet: 0)

izetbegovic88
Anëtari i presidencës së  B dhe H Bakir Izetbegoviç dhe kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan biseduan nëpërmjet video nga qyteti Visoko  dhe Konye.

Shiko Videon

 

Përderi sa Erdogan foli në një tubim në Kony përpara zgjedhjeve lokale dhe presidenciale që mbahen nesër në Turqi, Izetbegoviç, mori pjesë në promovimin biografitë  së kryeministrit turk në sallën e kinemasë në Visoko.
Izetbegoviç tha se qeveria Erdoganit dhe qeveria në tësë cilës  cilës ka kthy  shtetin turk në vendin që i takon, njëhjerit është një lider i pakontestueshëm  i  klasit të parë mysliman dhe kërkoi  turmës së Kony ta ngritin flamurin për "kryetarin e tyre".
Erdogan u përgjigj duke thënë se lutet  për Bosnje-Hercegovinën, për një vend të përbashkët për të gjithë popujt e sajë.

/sandzaklive.rs/kokaj.net

Kthehu mbrapa

Shto koment