Vdes , Humoristi legjendar , Ibrahim Krajkova i njohur si LECI

14.11.2015 (komentet: 0)

Humoristi legjendar, Ibrahim Krajkova – Leci, ka ndërruar jetë në ditëlindjen e tij.

Ai lindi më 13 nëntor 1957, teksa vdiq në po të njëjtën datë.

Tashmë i gjithë spektri artistik dhe medial është i shokuar nga kjo humbje, i një prej atyre fanarëve që kanë mbajtur gjallë artin dhe humorin në vitet më të vështira të ekzistimit të tij.

Ibrahim Krajkova njihet për rolin e tij fiktiv të Lecit, i cili ishte prej personazheve më të adhuruara i të gjitha kohërave./KOKAJ.NET/

Kthehu mbrapa

Shto koment