Ngjarjet e dates se sotme 15 Shtator

15.09.2013 (komentet: 0)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e përurimit të rrugës së re “Xhevat Berisha” në Lagjen Tusuz të Prizrenit. (Lagjja Tusuz në Prizren, ora 11:30)


 

 

 


- Forumi i Rinisë i Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mban konventë punuese për të hartuar platformën për zhvillimin rinor. (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, ora 12:00)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi vendos gurthemelin e bustit të dëshmorit të kombit, komandantit të UÇK-së, Xhevat Berisha. (Lagjja Tusuz në Prizren, ora 12:00)

- Aleanca Kosova e Re, bën prezentimin e kandidaturës për Komunën e Istogut. (Restorant "Trofta" në Istog, ora 12:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! bën prezantimin e të gjithë kandidatëve të saj, për Kryetarë Komunash dhe për këshilltarë në Kuvendet Komunale,  në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit. (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, ora 17:00)

Kthehu mbrapa

Shto koment