Ngjarjet e datës 8 Tetor

08.10.2013 (komentet: 0)

- Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Kadri Kastrati, pret në vizitë zyrtare Shefin e Shtabit të përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Turqisë, gjeneral Necdet Ozel. (Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës, ora 9:40)

 

 Daçiq: Në Kosovë edhe gjatë zgjedhjeve

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 302, ora 10:00)

- Shtabi zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës, do të mbajë konferencë për medie. (Qendra mediale të Shtabit Zgjedhor të LDK-së, Rruga “Luan Haradinaj” , nr. 16/1, kati i shtatë, ora 10:30)

- Mbahet mbledhja e Komisionit për Komisioni për Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe për Kthim. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 303, ora 10:00)

- Kolegji Universum, në bashkëpunim me OJQ-në European Young Cell Alumni Kosovo (EYCA Kosovo), prmovon nëntë tituj akademikë në fushën e integrimit evropian. (Lokalet e Kolegjit Universum në Ulpianë, ora 11:00)

- Mbledhja e Komisionit për Bujqësi, Pylltari dhe Mjedis e Planifikim Hapësinor. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 225, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, fushatën zgjedhore për zgjedhjet Lokale e vazhdon me tubimet zgjedhore në Deçan. (Pallati i Kulturës "Jusuf Gçrvalla", ora 11:00)

- Kandidatit i AKR-se për Kryetar të Prishtinës, Korab Sejdiu mban takim me qytetar të Prishtinës. (Të Parku i qytetit, ora 11:00)

- Ministri i Infrastrukturës, Fehmi Mujota me bashkëpunëtorë, do të marrë pjesë në mbjelljen e fidaneve në korridorin e gjelbër në udhëkryqin e segmentit 8 të Autostradës në Mazgit. (Mazgit, ora 11:30) 

- Lidhja Demokratike e Kosovës prezenton projektet në fushën e ujësjellësit dhe ngrohjes. (Objekti i Shtabit Zgjedhor të LDK-së, ora 12:00)

- Agjencia për Barazi Gjinore bën lansimin “Procedurat Standarde të Veprimit për Mbrojtje nga Dhuna në Familje“. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 13:00)

- Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, merr pjesë në fushaten elektorale në Skenderaj. (Sheshi i Qytetit, ora 12:00)

- Kandidatit i AKR-se për Kryetar të Prishtinës, Korab Sejdiu viziton lagjen “Avalla. (Avalla, ora 12:30)

- Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, merr pjesë në fushaten elektorale në Drenas. (Salla e Kulturës, ora 13:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës i bën vizitë tek Oda Ekonomike e Kosovës. (Lokalet e Odës në sheshin “Nëna Terezë”, ora 13:00)

- Kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës, Agim Çeku do ta vizitojë Kishën Protestante. (Prishtinë, ora 13:00)

- Lëvizja Vetëvendosje aktivitetin elektorale për zgjedhjet lokal e mban në do të zhvillojnë aktivitet mbi sundimin e rendit dhe ligjit në Prishtinë. (Para Teatrit Kombëtarora 14:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës aktivitetin elektoral e vazhdon në Fushë Kosovë. (Sheshi kryesor i Fushë Kosovës, ora 14:00)

- Kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës, Agim Çeku do ta vizitojë Bashkësinë Islame të Kosovës. (Prishtinë, ora 14:30)

- Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, merr pjesë në fushaten elektorale në Malishevë. (Salla e Kulturës, ora 15:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, fushatën zgjedhore për zgjedhjet Lokale e vazhdon me tubimet zgjedhore në Klinë. (Hotel "Nora", ora 15:00)

- Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, merr pjesë në fushaten elektorale në Rahovec. (Salla e Kulturës. ora 16:00)

- Aleanca Kosova e Re fushatën elektorale e hap në Kaçanik. (Salla e Kulturës, ora 16:00)

- Lëvizja Vetëvendosje aktivitetin elektorale për zgjedhjet lokal e mban në Obiliq. (Restorant “KEK-u”, ora 16:00)

- Partia e Drejtësisë mban mbledhje me kandidtatët e vet për krytar të komunave. (Zyrët e PD-së, ora 16:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës aktivitetin elektoral e vazhdon në Podujevë. (Salla e Sporteve, ora 17:00)

- Aleanca Kosova e Re mban takim qytetarë të Shtimës. (Shkolla Fillore në Reçak, Shtime, ora 18:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës mban tubim elektoral në Degën e I-rë të LDK-së. (Shkolla fillore “Andon Zako Çajupi” Bardhosh, ora 18:30)

- Aleanca Kosova e Re fushatën elektorale e hap në Rahovec. (Hotel “Park”, ora 18:30) 

Kthehu mbrapa

Shto koment