Ngjarjet e datës 18 Maj

18.05.2014 (komentet: 0)

Lëvizja VETËVENDOSJE mban konferencë për media në lidhje me çështjet e shëndetit publik dhe masat që do të ndërmerren në këtë sektor nga qeverisja tyre. (ora 13:00, në selinë e Lëvizjes VETËVENDOSJE, Rr.UÇK, pn)

 

 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, mban tubim me Rini. (Sheshi 21, Prishtinë, ora 13:00)

Lëvizja VETËVENDOSJE mban tubim me qytetarë në shkollën fillore "Emin Duraku" në Prishtinë. Në tubim flasin: Albin Kurti, Ylli Hoxha dhe Nazlie Balaj. (ora 14:00)

NISMA për Kosovën në Malishevë do të mbaj tubim me strukturat dhe simpatizantët e saj. ( Shtëpia e Kulturës ”Tahir Sinani", në Malishevë, ora 14:00)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, takohet me qytetarë, në fshatrat e Rahovecit. (Pataqan, Rahovec, ora 14:00)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, takohet me qytetarë, të fshatit Celinë. (Celinë, ora 14:40)

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të bëjë publike strategjinë e furnizimit me ujë. (Batllavë, ora 15:00)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, takohet me qytetarë,të fshatit, Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 15:30)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj,viziton prodhuesit të verës Bodrumi i Vjetër - Haxhijaha. (Rahovec, ora 15:40)

Lëvizja Vetëvendosje mban tubim me qytetarë në Shkollën Fillore "Hasan Prishtina", në fshatin Llugaxhi të Komunës së Lypjanit. Në tubim flasin: Albin Kurti, Glauk Konjufca dhe Merita Mustafa. (Ora 16:00)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, merr pjesë në ngjarjen, me temë Zhvillimi Ekonomik – Bujqësia. (Shtëpia e Verës, në Rahovec,ora 16:45)

Kryeministri Thaçi dhe ministri Stavileci do të prezantojnë fondin prej 500 milionë euro për bujqësinë dhe programin e ardhshëm mbështetës para rreth 700 fermerëve. (Hotel “Emerald”, ora 18:00)

- See more at: http://www.kosovapress.com/sq/njoftime-dhe-paralajmrime/ngjarjet-e-dates-18-maj-17367/#sthash.300DQ7Dl.dpuf

Kthehu mbrapa

Shto koment