Ngjarjet e dates 14 Shtator

14.09.2013 (komentet: 0)

- Ambasadori i Britanisë, Ian Cliff, zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Hajdin Abazi dhe Shefi i Zyrës së Këshillit të Evropës, Tim Cartwright do të nisë projektin "Hajde" për të mundësuar të gjitha komuniteteve për të eksploruar faqet e tyre kulturore në Kosovë. (Stacioni i Trenit në Prishtinë, ora 8:30)

 

 

 - Lëvizja Vetëvendosje! mban mbledhjen e X të Këshillit të Përgjithshëm. (Amfiteatri i American School of Kosova, pranë Pallatit të Rinisë, ora 10:30)

- Ceremonia e hapjes zyrtare e Albaniadës e cila bëhet me ndezjen e flakadanit nga Ministri i MKRS, Memli Krasniqi. (Fshati Kukaj, magjistralja Prishtinë-Gjilan, ora 11:00)

- Aleanca Kosova e Re mban kuvendin punues, ku do të zgjedhën organet e partisë. (Salla “1 Tetori” në Prishtinë, ora 12:00) 

Kthehu mbrapa

Shto koment