Ngjarjet e dates 11 Shtator

11.09.2013 (komentet: 0)

- Aleanca Kosovare e Bizneseve me rastin e vizitës zyrtare të Odes Ekonomike Maqedone dhe Odes Ekonomike Maqedono Bullgare organizon tryezë lidhur me bllokaden e Importit- Eksportit në mes Kosovës dhe Maqedonisë dhe efekti i tyre ne Ekonomin e dy vendeve. (Zyret e AKB-së, ora 10:00)


 

 

 
- Kryeministri Hashim Thaçi në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P - 31, ora 10:30)

-Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, do të përurojë objektin e ri të shkollës fillore në Podujevë. (Podujevë, ora 11:00) 

- Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Podujevë do të bëj prezantimin e kandidatëve për asambleistë, në Kuvendin e Komunës së Podujevës. (Restorant "Shala" pranë Albi Center në Besianë, ora 12:00)

- Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, prezenton kandidatin e AAK-së për Lypjanin, Fitim Selimi. (Selia qendrore të AAK-së, në Prishtinë, ora 12:00)

- Lëvizja Vetëvendosje!, Qendra në Prishtinë mban konferencë për media në lidhje me çështjet e transparencës, punësimit dhe informimit në Komunë. (Zyra e Vetëvendosjes prapa Teatrit Kombëtar, ora 13:00)

Kthehu mbrapa

Shto koment