Betim Maliqi kampion i ri Ballkanik në karate

15.12.2019 (komentet: 0)

 

 

Klubi i karates “ Katana”, ka përfaqësuar Kosovën me tre garues: Betim Maliqi, junior -68kg, Gresa Nuhiu u21 – 68kg, si dhe Lundrit Rashiti në disiplinën Kata.

Karatisti gjilanas, Betim Maliqi, përfaqësoi klubin “Katana”, denjësisht duke i fituar të gjitha duelet, gjatë rrugëtimit të tij drejt titullit të madh.

Rruga e Maliqit drejt finales nuk ishte e aspak e lehtë.

Betim Maliqi ka fituar garën e parë në Bulgair, garën e dytë në Turki, të tretën në Maqedoni kurse në finale u taku garuesin nga Kosova, më pas Maliqi i shpall Kampion i ri Ballkanik.

Kampioni i ri i Ballkanit, Maliqi, ka përfaqësoj Kosovën në kampionatin ballkanik, i cili u mbajt në Maqedon

Kthehu mbrapa

Shto koment