Anamoravë

19.08.2018

Në Gjilan nis aktiviteti i madh humanitar “Dhuro…bëj të lumtur dikë”

 

 

Gjilan, 19 gusht 2018 – Ka nisur sot në Gjilan aktiviteti i madh humanitar për “Dhuro...bëj të lumtur dikë”, i cili organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me qëllim që t’u dalë në ndihmë sa do pak njerëzve në nevojë, duke dhuruar rroba, veshmbathje për mosha të ndryshme, si dhe lodra për fëmijë.

 

 

Më shumë...

Nga vendi

07.02.2012

A do të jetë nata e të enjtës më ftohta e vitit?

Instituti Meteorologjik i Kosovës paralajmëron se moti do të jetë më reshje bore deri të mërkurën, ndëresa temperature minimale ditën e enjte do të arrine deri minus 23 gardë.

Më shumë...

Rajoni dhe Bota

19.02.2013

Kreshnik Spahiu shpallet “Qytetar Nderi” i New York

Ky çmimi i është dhënë kreut të Aleancës Kuq e Zi me kërkesë të rajonit të Manhatanit dhe presidentit të këtij rajoni, Scott M. Stringer, duke u bërë kështu i vetmi nënshtetas i huaj që e merr këtë titull.

Më shumë...

Sport

19.10.2016

Volejbollistet e Dritës megjithatë dhanë maksimumin

Vashat e Dritës së Gjilanit, kampion të Kosovës zhvilluan ndeshjen e parë zyrtare në garën në Ligën e kampionëve të Evropës. Ato në praninë e afro 1200 shikuesve, që ofruan spektakël, në Pallatin e sporteve “Bashkim Selishta” në Gjilan janë përballur me kampionen e Bullgarisë, Maritza të Pllovdivit.

 

Më shumë...

Arsim & Kulturë

13.07.2018

Haziri: Në vitin 2019 të gjithë nxënësit e Gjilanit do të veshin uniformë unike, duke krijuar disiplinë dhe barazi

 

Nën organizimin e Drejtorisë Komunale të Arsimit, në Gjilan është mbajtur sot takimi i kryetarit Haziri me drejtorët e shkollave fillore, të mesme dhe ata të institucioneve parashkollore, me qëllim të bashkëbisedimit për gjendjen në përgjithësi të arsimit në këtë komunë.

 

 

Më shumë...