Edhe nji libër nga Izmi Zeka

19.11.2012 (komentet: 0)

Në vigjilje të Shënimit të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë dhe në kuadër të manifestimit Kulturor "Vjeshta e Gjilanit", që organizohet nga Ars Clubi "Beqir Musliu", me 22 nëntor do të bëhet promovimi i librit më të ri të Izmi Zekës "Nëpër vlime shqiptare'.

 

News image

 Izmi Zeka përmes këtij libri vjen me shkrime historike, nisur nga ideologët e Rilindjes Kombëtare, Abdyl e Sami Frashëri,e duke e finalizuar "udhëtimin" e tij intelektual, me strategët e lirisë për Kosovën, Adem Jasharin e Agim Ramadanin... Botoi: Shtëpia Botuese "Beqir Musliu", Gjilan - 2012, transmeton portali rajonal 2lonline.

Kthehu mbrapa

Shto koment