Arbër Maliqi sjell në ‘cover’ këngën ‘Ku Gabuam’ të Flori Mumajesit (VIDEO)

14.03.2016 (komentet: 0)

‘Ku Gabuam’ është kënga e fundit e lansuar nga Flori Mumajesi. Kjo këngë përpos që u pëlqye me të madhe nga ana publike, ajo është bërë edhe ‘cover’ nga këngëtarë të ndryshëm.

 

E njëri nga ta që e ka sjellë në ‘cover’ këtë këngë është edhe Arbër Maliqi nga Gjilani. Me zërin e tij karakterisitik, Arbëri e ka sjellë këtë këngë në formën më të mirë të mundshme transmeton parrotlla.net

Arbëri ka studiuar në Akademinë e Arteve në Prishtinë,në solokendim dhe ka qenë edhe një nga pjesëmarrësit e ‘X Factor Albania’. Ai gjithashtu njihet edhe si tekst shkrues.

Video

Kthehu mbrapa

Shto koment