Agim Dauti “Një pikë loti”

27.02.2012 (komentet: 1)

 

Doli libri më i ri i Agim Dautit  “Një pikë loti”

Agim Dauti deri më tash ka botuar:

1. Toka që më dha emër

2. Mall ose ëndërr e ndërprerë

 

NJË PIKË LOTI

Një pikë loti

Ah, një pikë loti pranë luleve

Diku n’parajsë

I shoh trimat e shqiptarisë

Një tufë lule vë mbi varre

Te Jasharajt – n’Prekaz

Aty kryqëzohet historia…

 

Agim Dauti - Kokaj, u lind më 30.06.1966 në fshatinn Kokaj , komuna e Gjilanit, Kosovë, jeton dhe vepron në Mynih të Gjermanisë.

Kthehu mbrapa

Shto koment

Koment nga Latif | 02.03.2012

Pershendetje te uroj per Librin qe ke Botue ....vetem Vazhdo ... Also weiter so..