Takimi i Prizrenit, marketing i qeverise ne ikje

11.01.2014 (komentet: 0)

Sa i perket takimit te dy qeverive qe do te mbahet neser ne Prizeren, kryetari i Gjilanit z. Lutfi Haziri tha se ky eshte një marketing i qeverise ne ikje sepse deri me tani nuk jan implementuar marreveshjet dhe se dy qeverit me mbi 5 miliard euro buxhet mundohen me e zbut gjendjen e veshtire ne Kosoven Lindore me 100.000 euro e kjo eshte qesharake.

 


 


Luta gjithashtu permendi edhe portin e premtuar e qe deri me sot nuk eshte bere asgje. Pra kemi vetem fjale e pune aspak. Ne kuader te ketyre marketingjeve politike kryetari Haziri tha se ndoshta do te ishte mire qe edhe dy Parlamentet mund te takohen ne Gjilan sepse eshte muaji i deshmoreve dhe nga aty te japin mesazhe te qarta dhe te behet pune e vertete ngase Gjilani tani me eshte vend qe punon ne zgjidhjen e problemeve te Shqiptarve te Kosoves Lindore. /Rugovapress.com


 

Kthehu mbrapa

Shto koment