Opozita e bashkuar: Gjilan: Mbi 5 mijë qytetarë në manifestim për Republikën

12.12.2015 (komentet: 0)

Sot, qytetarët e Gjilanit, nën organizimin e opozitës së bashkuar manifestuan masivisht kundër "Zajednicës" dhe demarkacionit me Malin e Zi. Nga Gjilani, Qeverisë së Kosovës iu drejtua edhe njëherë mesazhi që Kosova nuk pranon ndarje etnike, republikë serbe brenda shtetit dhe falje të territoreve.

 

Opozita e bashkuar është e vendosur dhe e pandalshme deri në tërheqjen e marrëveshjeve.

 

Qeveria Mustafa - Thaçi, ditëve në vijim do të përballet me protesta e manifestime edhe më masive nëpër qytete të tjera dhe në Prishtinë thuhet në komunikatë..


 

Kthehu mbrapa

Shto koment