Ndahet nga jeta në moshën 44 vjeçare profesoresha Magribe Kadri Kamberi

02.09.2015 (komentet: 0)

Gjilan - Të mërkurën më 2 shtator ka ndërruar jetë Magribe Kadri Kamberi nga Përlepnica e Gjilanit. Magribe Kamberi ishte profesoreshë e gjuhës dhe letërsisë shqipe dhe punonte në shkollën e Përlepnicës.
 

Mbledhja komemorative sipas familjarëve mbahet të enjten më 3.09.2015 nga ora 11:00 në shkollën fillore "Skënderbeu" në Përlepnicë , ndërsa varrimi bëhet nga ora 13:00 me drekë në varrezat e fshatit Përlepnicë.

Kolektivi e humbi një punëtore shembullore, ndërsa fshati një qytetare të respektuar thuhet në njoftimin e familjarëve edhe të shkollës fillore “Skënderbeu” në Përlepnicë.

Kthehu mbrapa

Shto koment