Luta u jep leksione Remit e Bukoshit!

09.08.2014 (komentet: 0)

 

Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Lutfi Haziri ka thënë se ka përfunduar koha kur LDK ka ndërtuar koalicion me PDK’në. Sipas tij, Rrustem Mustafa i PDK’së ende është në vitin 2007.

Sidoqoftë, Haziri thotë secili duhet ta kuptojë se ndërtimi i koalicioni paszgjedhor dhe zgjedhja e Isa Mustafës në krye të Kuvendin kanë krijuar situatë të re politike.

Në një intervistë për Express, Haziri ka folur për zhvillimet brendapartiake, duke thënë se këtë parti s’mund ta udhëheqin ata që vetëm kanë marrë nga LDK e s’i kanë dhënë asgjë partisë së tyre, duke kërkuar nga njerëz si Daci, Sejdiu por edhe Bukoshi- për të cilin ka thënë të mos shesë kopalla, t’i kthejnë diçka LDK-së.

Kthehu mbrapa

Shto koment